Kadınların Vücut Ölçülerine Göre Giyim Hataları!

  • 27 Aralık 2017
  • 568 kez görüntülendi.
Kadınların Vücut Ölçülerine Göre Giyim Hataları!
Reklam

Hangi mevsim olursa olsun, doğru giyinmek vücudunuzu tanımanın önemli bir sonucudur. Kadınların vücut ölçülerine göre giyim hataları, kendi bedenlerini tanımadan tercih ettikleri yanlış kıyafetlerden kaynaklanır. Oysaki boy ve kilo gibi unsurlar doğru analiz edildiğinde, imajda estetik bir esinti yaratmak hiç de zor olmayacaktır. Örneğin, minyon bir kadının enine çizgiler giymesi onu daha kısa ve kilolu gösterir. Basenleri iri olan bir kadının dikkati bu kısma çeken kombinler tercih etmesi ise, yine hayal kırıklığı demektir. Bazı minik detaylara dikkat ederek, şık bir stil yaratmak mümkündür. Peki, nedir vücut ölçüleri gözardı edilerek sıkça yapılan giyim hataları?

– Elma tipi vücut ölçülerine sahip kadınların göğüs ve bel kısmı geniş, kalça kısmı ise dardır. Bu ölçülere sahip kişilerin yapılan üstleri tercih etmesi büyük bir hata. Aynı şekilde geniş kemerler de hatalı bir kombin tercihi. Geniş kısımlar için geniş, dar kısımlar için dar kıyafetler sloganıyla ilerlemek her zaman fayda sağlar.

– Minyon kişilerin sıkça yaşadığı sorunlardan biri de paça boyu kısaltmaktır. Fakat etek boylarına aynı özeni göstermemek sıkça yapılan hatalardan biri. Onları da uygun ölçüde kısaltmanız ve üst kısmınız için kare yakalı bluzlar tercih etmek günü en zarif şekilde kurtarmanıza olanak sağlar.

– Üst ve alt bedeniniz orantılıysa, büyük ihtimalle bel kıvrımınız belirgin değil demektir. Bu tür dikdörtgen bedene sahip kişiler kavis hilesine başvurmalı. Vatkalı üstler, volanlı etekler, belden oturan elbiseler ve kemerli bluzlar… Belinizi inceltip kalça kısmınızı geniş göstermek doğal bir kıvrım etkisi yaratır.

– Kilolu kadınların en büyük hatalarından biri de bunu telafi edilemez bir dezavantaj olarak görmesidir. Oysaki topl vücut, orantısız vücutlara göre çok daha şanslıdır. Genellikle iki parçalı, salaş ve bol paçalı seçeneklere yönelirseniz kilolarınızı daha estetik biçimde yansıtmanız kolaylaşacaktır.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ