Topuklu Ayakkabı Seçmenin İncelikleri..

  • 26 Aralık 2017
  • 450 kez görüntülendi.
Topuklu Ayakkabı Seçmenin İncelikleri..
Reklam

Kadınların vazgeçilmez, olmazsa olmazı hatta önemli bir arzu nesnesi… Topuklu ayakkabıdan söz ediyoruz. Nedendir bilinmez, kadınların şık ve topuklu ayakkabılara karşı inanılmaz bir tutkusu vardır. Tabi genelleme yapıyoruz, istisnalar vardır ama genel olarak durum böyle. Topuklu ayakkabı daha dik, daha özgüvenli görünmenizi sağlar ve kendinizi de güzel hissetmeniz anlamına gelir. Büyük oranda da bu yüzden sevilir. Peki, yüzlerce, binlerce hatta milyonlarca alternatif varken topuklu ayakkabı nasıl seçilir, neye göre seçilir? İşte şimdi bu sorunun cevapları üzerinde duralım biraz.

Belki en çok dikkat edilen nokta değil ama en çok dikkat edilmesi gereken nokta, topuklu ayakkabının topuğunun kişiye uygun olması gerekir. Şöyle ki, eğer yeni yeni topuklu ayakkabı giymeye başlıyorsanız, konforlu ve yürümesi kolay alternatifleri tercih etmelisiniz. Çeşitli ortopedik sorunlarınız varsa dolgu topuklu, kalın topuklu ya da kısa topuklu ayakkabıları tercih etmelisiniz. Bir de azıcık balık etli olanların bu tür alternatifleri tercih etmesi daha rahat yürümeleri, üstelik daha da şık görünmeleri demektir. Peki, herkesin hayali olan stilettolarda durum ne? Stiletto, topuklu ayakkabı denildiğinde göz önüne gelen, seksi ve hayranlık uyandıran bir model ama giyilmesi en zor seçenek. Bu taşlı yolun zirvesi diyebiliriz kendisine. Çünkü ince ve yüksek topuğu denge sağlamayı zorlaştırıyor. Bununla birlikte son derece şık ve çekici bir duruş ortaya çıkarıyor olması sebebi ile kendisinden vazgeçmek mümkün değil. Bu durumda ise yapılması gereken günlük yaşamda, iş yaşamında değil de sadece özel zamanlarda stiletto giymektir. Günlük yaşamda kalın topuklu ayakkabılar ile oldukça rahat ve şık olabilirsiniz. Bir de platformlu modeller var ki, bunlar da son derece konforludur. Çünkü ayağınızın maruz kalacağı eğim azalır.

Son olarak biraz da topuklu ayakkabı seçimine modanın etkisine bakacak olursak, son zamanlarda kısa topuklu ayakkabı ve sandaletlerin trend olduğunu görüyoruz. Kalın topuklarda aynı şekilde çokça tercih ediliyor. Kadife ayakkabıların yükselen yıldızını hazırlatalım hemen. Elbiseniz ile aynı renkte kadife ayakkabı giyerek, her davette şık olabilirsiniz. Topuklu ayakkabı seçmenin temel incelikleri bu şekilde sıralanırken, işin moda kısmı da büyük oranda zevkleriniz ile şekillenecektir. Kendi tarzınızı yaratmak ellerinizde…

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ